pondělí 1. července 2013

Jak to bylo - Červen 2013


Tak a máme tu červenec, takže je čas ohlédnout se za uplynulým měsícem. Teď právě nejspíš přicházím o nervy na táboře, kde se starám o malé zlobivé děti (ale nakonec mě to tam stejnak bude bavit) a snažím se, aby se ručička na váze po táboře opět nevychýlila o dvě a půl čísla vpravo (když kuchařky vaří tak dobře!). Červen byl měsíc skoroprázdnin a přijímaček, počasí bylo úplně bláznivé a stejně jsem se zvládla opálit :-)

Nové knihy
Jsem nepoučitelná a i když si slibuju, že další měsíc toho bude méně, nakonec se mi to splaší. Takže za červen jsem nasyslila 7 kousků.


Recezní výtisky mi přišly celkem čtyři - Paprika od Odeonu, Modrá jako safír a Zakletá od CooBoo a Kniha léta od Plusu, ta je teď se mnou na táboře.


Koupila jsem si dvě knížky - tak trochu za přijímačky, když jsme s Vendeou podnikaly nálety na slevy. Zámku jsem neodolala v Levných knihách (doplňuju si sbírku) a Petrolejové lampy zvítězily v knihkupectví Academia.


Posledním červnovým kouskem jsou Irises od Franciska X. Storka. Mám je na půl s babičkou - věnování uvnitř je totiž pro ní, ale jelikož neumí anglicky, přečtu je já a pak povyprávím. Už se na ně těším, po nakouknutí to ani nevidím na těžkou angličtinu, hned jak se vrátím z tábora, budou na řadě :-)

V červenci toho asi opravdu bude méně, už jen proto, že budu doma zhruba týden, tak ani nebude čas cokoliv křečkovat, že! Navíc mám natřískanou čtečku, která se jen třese na dovolenou.

Přečtené knihy
Díky cestám na přijímačky jsem měla docela silný start s průměrem kniha na den, to se ale postupně zpomalovalo. Nakonec se cifra zasekla na čísle 14, patnáctou knihu jsem před táborem prostě nestihla dočíst.
Zároveň jsem tentokrát nečetla úplně tenoučké jednohubky. Pár recenzí je přednastavených na těchto čtrnáct dní, kdy jsem pryč. A něco bych ráda připravila i na dobu, kdy budu u moře. Doufám, že mi ve zbytku prázdnin číslo bude stoupat, zapojila jsem se ale do projektu laurdes, tak moc nevím, tlouštíci se nezvládají přečíst za hodinku! Jinak červenec bude asi slabý, těch prvních čtrnáct dní s jednou tenounkou Knihou léta je markantní ztráta tempa!

Ještě bych ráda dodala...
Že vám děkuju, že jste za červen počítadlo návštěvnosti vyšvihli o tisícovku výš, než byl rekord z května. Taky mám radost ze všech komentářů!
V červnu se mi podařilo navázat spolupráci s Odeonem, takže se můžete těšit na další recenze na knížky z tohoto nakladatelství.

Tak jo, užívejte prázdniny, páčko!

2 komentáře:

  1. 14 knih,...wow! Já mám, tuším, nějakých 8. Knih mi příliš nepřibylo, ačkoliv dostala jsem nějaké vyřezené ze školní knihovny...kupodivu docela dobré věci - Poe apod. Ty pravé klnižní orgie jsem měla v sobou ,kdy jsem objevila úžasný antikvariát, kde jsem nechala 700. Což na antikvariát není málo :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak to ten antikvariát potřebuju znát! :D

      Vymazat

Komentáře jsou ověřovány pomocí kódu!
Konstruktivní kritiku přijímám s úsměvem. A pokud použijete profil "Anonymní", na konci komentáře se podepište, díky moc!