středa 31. července 2013

Prázdninový knižní TAG

Není nad to, když si něco vyhlídnete na vyplnění a pak je toho všude plno. Ale na druhou stranu si říkám, že by tenhle tag od Simony mohl být zpestřením obsahu mého blogu... :-)1.) Čteš o prázdninách více nebo méně, než přes rok?
V červenci určitě méně, protože trávím pravidelně dva týdny na táboře, kde se jakožto vedoucí ke čtení dostanu tak na pět minut nad ránem, než jdu spát. Zbytek prázdnin hodně záleží, ale červenec je vždycky výchylka směrem dolů.

2.) Když si vybavíš prázdniny, jakou knihu si s nimi spojíš?
Určitě Saturnina, čtu ho každé léto, je to moje tradice. A pak taky Tři muži ve člunu /o psu nemluvě/, to je na podobném principu, ale Saturnina mám raději...

3.) Kolik jsi schopná si vzít knih na dovolenou?
Dříve záleželo na tloušťce knih a hlavně na počtu kilogramů do letadla. Letos mám čtečku natřískanou desítkami knih :-)

4.) Čteš o prázdninách nějakou povinnou četbu?
Otázka je, co je povinná četba. Pokud je tímto myšlená klasika, tak ano, pokud mi přijde pod ruku, tak si ji přečtu ráda. Loni jsem si k moři například vzala Doktora Živaga, letos o prázdninách si chci rozhodně přečíst Bídníky.

5.) Preferuješ klasické knihy (papírové) nebo e-knihy (elektronické knihy)?
Klasickou knihu nic nenahradí, ale na dovolené je čtečka jako udělaná :-)

6.) Jakou knihu bys ráda viděla zfilmovanou?
Určitě Čarozem, to by byl kouzelný film. A nebo Noční cirkus. I když já bych pak byla stejně nakonec akorát zklamaná. Jo a vlastně ještě The Ghost and the Goth, na tom by se nedalo nic zkazit, americká romantická komedie jako vyšitá.

7.) Kdybys měla možnost prožít den s nějakou knižní postavou, jaká by to byla?
Tak jo, laurdes, drahá, čekáš v téhle kolonce někoho jiného? Jasně, že s Ohařem. Ale taky bych si ráda popovídala se September a projela se metrem se Spodkem. A chtěla bych si skočit časem s Gwendolyn a 'potřást' si rukou s Xemeriusem. V určitých chvílích chci znát všechny postavy, o kterých čtu!

8.) Které místo z knih bys ráda navštívila?
Západozemí, byť by to bylo o ústa. Čarozem a Podčarozem, protože je to divukrásné. Tajnu, protože mě zajímá život v raně středověké vesnici. A v neposlední řadě svět v BZRK, protože chci svého vlastního biota!

2 komentáře:

  1. Noční cirkus jako film? Jáj, to by nedopadlo dobře. Ztratilo by to svoje kouzlo, ale je pravda, že bych chtěla vidět ten cirkus - to by mohlo být ve filmu fajn.

    OdpovědětVymazat
  2. Xemeriusa by som aj ja veľmi rada stretla :D V knihe je poriadne číslo :D

    OdpovědětVymazat

Komentáře jsou ověřovány pomocí kódu!
Konstruktivní kritiku přijímám s úsměvem. A pokud použijete profil "Anonymní", na konci komentáře se podepište, díky moc!