neděle 2. února 2014

Pohlazení po duši i snímek pro potěchu oka


Příběh o Walterovi Mittym, čtyřicátníkovi, který žije svůj nudný a úplně obyčejný život a v myšlenkách utíká do dobrodružství. Snílek, který se bojí byť jen pozdravit ženu svého srdce, který v ničem nevyniká a život má sestavený ze samé rutiny - 16 let pracuje v oddělení negativů redakce časopisu Life. Nový šéf si z něj dělá srandu. Na internetové seznamce e-Harmony nemůže své vyvolené poslat ani smajlíka, protože neví, jak vyplnit kolonky jako "zážitky", vždyť přece nic nezažil!
Na obálce posledního čísla Life má být snímek č. 25 od fotografa Seana O'Connella, dlouholetého spolupracovníka magazínu. Jenže právě tenhle snímek chybí! Je tedy na Walterovi, aby se konečně stal tím Walterem ze svých představ, a vydal se po stopách fotografa, který nevydrží na jednom místě dlouho.Pokud hledáte film, po kterém vám bude prostě hezky, Walter Mitty je správná volba. Je to snímek o snílkovství, životě, výjimečnosti... Na konci filmu se snadno přistihnete, že sledujete titulky s přihlouplým úsměvem, že je vám milo a máte pocit takového vnitřního klidu.

Ono je to vlastně hrozně hloupé, když se nad tím zamyslíte. Celý ten příběh je neuvěřitelně přitažený za vlasy, ale... Pohádky takové bývají. A tohle je pohádka pro dospělé. A je vážně povedená - směs hezkých myšlenek, božího soundtracku, nádherných záběrů islandské krajiny, vkusných drobných vtípků a happyendu jednoduše funguje. Myslím, že snad na každého.
Nemám ráda Bena Stillera a trailer mě na první kouknutí zase tolik nezaujal, ale... Když se totiž řekne Ben Stiller, vybavím si přihlouplé americké romantické komedie, které mají moc dospělé hrdiny na to, abych se s nimi sžila a aby mě dojímali.
Tady je ale prostě super, je roztomilý, chvíli je vám ho líto, celý film mu fandíte. Je zároveň i režisérem snímku a ze svého laického pohledu říkám, že odvedl dobrou práci.


Takže neváhejte a zkuste Waltera Mittyho. Doporučuji všemi deseti. Těch 114 minut určitě nebudete považovat za promarněný čas.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013) - hodnocení na csfd.cz po měsíci od uvedení do českých knih 82% (to zní dobře, ne?)

Malý TIP: Pod podobným názvem (Tajný život Waltera Mittyho) najdete i snímek z roku 1947 a dokonce existuje i povídka The Secret Life of Walter Mitty od Jamese Thurbera. Ta má s tímto novým filmem ale společného jen Waltera Mittyho.


9 komentářů:

 1. Možná se na tenhle film někdy kouknu. =) Vypadá dost dobře.

  OdpovědětVymazat
 2. O tomto filmu jsem už krátce slyšela, viděla jsem tu ukázku a asi bych se na něj i ráda mrkla. Jen si asi budu muset počkat až to bude na DVD, jak tak koukám na program kina, tak to u nás už nedávají, jop. :) Škoda.

  OdpovědětVymazat
 3. Já si pod Benem Stillerem představím boží komedii BABA NA ZABITÍ, na kterou se můžu dívat po sté a stejně se budu smát. :)
  Do kina na to asi nezajdu, u nás navíc všechno dávají s dvouměsíčním zpožděním, ale někdy si to stáhnu. :)

  OdpovědětVymazat
 4. To je snad ta nejhezčí recenze pro mne ("prostě hezky") :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Na tenhle film se neskutečně těším už delší dobu. :3

  OdpovědětVymazat
 6. Můj přítel byl na tomto filmu s kamarádem a strašně se jim to oboum líbílo, už se těším, až to také uvidím :) Hezky napsaná recenze

  http://sugar--spice--nice.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 7. Díky tvému článku jsem o víkendu film stáhla, a .. je výborný! Pojem "cítit se po něm dobře" splněn! :) díky :)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou ověřovány pomocí kódu!
Konstruktivní kritiku přijímám s úsměvem. A pokud použijete profil "Anonymní", na konci komentáře se podepište, díky moc!