pátek 14. března 2014

Magnesia Litera 2014


Letos již potřinácté budou oceněny knihy vydané v loňském roce. Ačkoliv hnidopiši stále ponoukají, že to jde s Literou stejně jako se vším do kopru, stále je Magnesia Litera do jisté míry věc prestiže a zárukou kvality. Kromě tradičních kategorií vyhlašovaných odbornou porotou má každý čtenář možnost hlasovat (ať už online nebo pomocí hlasovacích pohledů) pro tu svou knihu roku 2013. A každý takový hlas se navíc dostává do slosování o 500 poukázek na nákup knih. To zní dobře, ne?

Mým uším ale ještě lépe zněla plánovaná autorská čtení nominovaných: 
Každou středu po dobu čtyř týdnů se v Knihovně Václava Havla sejdou tři až čtyři nominovaní, aby posluchačům přečetli něco z nominovaného počinu a odpověděli na pár otázek ze strany publika i zakladatele Magnesie Litery, Pavla Mandyse. Dvě hodinky ubíhají velmi příjemně v komorní atmosféře a navíc to skutečně naláká ke čtení.

Je možná trochu sobecké, že tento článek píši trochu s křížkem po funuse - diskutovaný román Dějiny světla o životě Františka Drtikola i naprosto úžasně zábavná knížka pro děti, Kosprd a Telecí (to si přečtěte, rozhodně!), už si své odbyli tuto středu. Nicméně jsem chtěla podat svědectví z vlastních zkušeností a dát vám tip alespoň na následující setkání.
Další středu bude hlavním "tahákem" Jaroslav Rudiš se svým románem Národní třída. Dále se představí dvě ze tří nominací na Literu za poezii a další kniha z kategorie pro děti a mládež.

Stojí to za to, fakt!

Další informace, soupis nominovaných atd. naleznete buď na oficiálních stránkách Litery a nebo na jejích facebookových stránkách.

3 komentáře:

 1. Přišla bych, ale ve středu se do Prahy fakt nedostanu. To nemůžou být nějaké akce taky o víkendu? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že jo, viď :D Já po tom čtení zas stíhám jen poslední autobus v deset večer :D Tak třeba na jiné akci :))

   Vymazat
 2. O Liteře jsem taky slyšela,myslím,že je to dobrý nápad :-). Jen škoda,že Praha je tak daleko :-).

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou ověřovány pomocí kódu!
Konstruktivní kritiku přijímám s úsměvem. A pokud použijete profil "Anonymní", na konci komentáře se podepište, díky moc!