středa 3. září 2014

Love Song: Feeling good film s pohodovou hudbou

Mnozí letní novinku Love Song přirovnávají k Once. Já jsem Once neviděla a tak jsem, nezatížená snímkem podobným tematicky (a možná i hudebně), vyrazila do kina. Čekala jsem romantiku, jak název napovídá. Dostala jsem pohodový snímek bez zbytečného cukrování s parádní hudbou jako bonusem.O čem to vlastně je?
Film s příhodným názvem v originále (Begin Again) a s naprosto nepochopitelným překladem (Love Song) vypráví o Britce Grettě (Keira Knightley), kterou v New Yorku opustil přítel a Američanovi Danovi (Mark Ruffalo), hudebním producentovi, kterému se takříkajíc hroutí život. Jejich životy se protnou v jednom klubu, kde Grettu její kamarád "přinutí" zazpívat svou píseň, Gretta totiž pro radost skládá. Tam si jí všimne Dan a rozhodne se z ní udělat hvězdu a dokázat svému bývalému společníkovi, že ještě není na odpis.

Hlavním tématem filmu je bezesporu hudba a její neobvyklé natáčení v ulicích New Yorku. Gretta i Dan totiž hudbu milují a potřebují ji ke svému životu a fungování.Možná není od věci od filmu moc nečekat, protože vás pak třeba příjemně překvapí. Vcelku nulový děj je tahán nahoru díky skvělé hudbě (Keira má totiž zatraceně příjemný hlas a trénovala jako blázen, což je na výsledku určitě slyšet) a díky Keiře a Markovi v titulních rolích. Ostatně Mark Ruffalo byl jedním z důvodů, proč jsem se na film vůbec podívala - na začátku sice působí jako starý opelichaný medvěd, ale postupně se opět ukazuje jako ten sympatický a charismatický chlap, čemuž jistě přidává i zajímavý charakter jeho postavy.

Fanoušky Maroon 5 zase jistě potěší přítomnost zpěváka skupiny, Adama Levina, který si ve filmu "střihl" roli Davea, Grettina bývalého přítele. Navíc měl pod dohledem Keiru při nazpívání soundtracku a písní použitých ve filmu.

Pokud stále ještě nevíte, zda by tohle byl film pro vás, třeba vás přesvědčí titulní píseň filmu, ať už v podání Adama...


...a nebo Keiry


5 komentářů:

 1. Filmy poslední dobou moc nesleduji, ale při zjišťování programu do kina jsem tam něco takového viděla. :) Mohlo by to být hezké, ale asi si počkám, až to bude někde na netu. :) A to s tím názvem a jeho překladem fakt nechápu. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Včera jsem koukala na trailer s tím, že se na to musím podívat a nějak mě vůbec nenapadlo, že už je to i u nás v kinech! ;))

  OdpovědětVymazat
 3. Film vypadá moc příjemně, ale obávám se, že s mým rozpočtem pohybujícím se v záporných číslech mám s návštěvou kniha smůlu :)) A jestli jsi neviděla Once, určitě na to mrkni, je to moc pěkný film! :)

  A ta úvodní písnička je fakt hezká, ani jsem nevěděla, že Keira umí i zpívat!

  OdpovědětVymazat
 4. O filmu už jsem slyšela předtím, ale nějak mě nenadchnul. Myslím, že to ale nebude až tak o příběhu, jako o hercích a hlavně tý muzice, ta vypadá super. Hlavně jsem vůbec nevěděla, že Keira umí takhle zpívat! Jinak Adama Levina miluju, takže se filmu stejně nevyhnu :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Hneď ako som o tomto filme počula, vedela som, že si ho chcem pozrieť a tušila som, že sa mi bude páčiť. Zatiaľ som sa k nemu nedostala, ale v najbližšej dobe si ho určite pozriem, teším sa :)

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou ověřovány pomocí kódu!
Konstruktivní kritiku přijímám s úsměvem. A pokud použijete profil "Anonymní", na konci komentáře se podepište, díky moc!