pátek 29. dubna 2016

Deadpool: Pokleslá zábava, ale zatraceně dobrá!


Wade Wilson byl žoldák, s"bad guy", který se nechal najímat na to, aby mlátil ještě větší "bad guys". Když si našel Vanessu, holku s naprosto stejným smyslem pro humor, prostě naprostou femme fatale, myslel, že život nemůže být lepší. A pak mu diagnostikovali rakovinu v posledním stadiu, žádná šance na přežití. Konec? Ale ne, objevila se společnost, která Wadovi nabídla superschopnosti a vyléčení rakoviny... To zní dobře, ne? Jenže se to tak trochu nepovedlo, Wade je sice po operaci nesmrtelný, ale taky odpudivý a znetvořený. Takhle se nemůže Vanesse ukázat! A tak se zrodil Deadpool... A rozhodl se, že Francisovi nakope za to, co mu udělal se sexy obličejem a tělem.

Dámy a pánové, Deadpool je boží. A tím bych mohla celý tenhle článek ukončit. Začala jsem si doplňovat vzdělání, začala jsem sledovat filmy od Marvelu. Mám za sebou teprve Thora, Iron Mana a Avengers a ještě víc před sebou (protože potřebuju do kina na Civil War!), ale i tak jsem se rozhodla, že když Deadpoola ještě dávají v kině, zajdu na něj. Bylo to dobré rozhodnutí!

Deadpool je akční a zároveň vtipný, dělá si srandu ze všeho a nejvíc ze sebe. Navíc přímo Deadpoola hraje Ryan Reynolds, který Deadpoola opravdu zbožňuje a je jedním z producentů, takže se postaral o to, aby z filmu tenhle "antihrdina" vyšel nejlépe, jak mohl. Deadpool totiž není klasický superhrdinský snímek, protože Deadpool předně není superhrdina. Není ale ani padouch, takže by se dalo vážně říct "antihrdina". Deadpool zabíjí, nadává, pije, souloží s prostitutkami (nebo alespoň s jednou)... Nic pro děti. Proto je to taky první marvelovský film s ratingem R (tedy od 15 let).

Nečekejte žádnou intelektuální zábavu. Humor v tomhle filmu je vulgární a trochu pubertální, přímo se hemží sexuálními narážkami. Nejsou ale přímo laciné a jsou podané tak, že se bude smát celé kino (vyzkoušeno za vás). Deadpool je zkrátka typ filmu, který přinese spoustu zábavy, navíc s naprosto odlišnou hlavní postavou, takže byste si ho neměli nechat ujít.

Pokud ho ještě dávají v kině, které máte poblíž, neváhejte! Pokud ne, počkejte si třeba na DVD, ale rozhodně mu věnujte pozornost.


P. S. Zvýšený výskyt slova Deadpool zaručen... Ale jak jinak mluvit o filmu, který se jmenuje stejně jako jeho hlavní hrdina?

2 komentáře:

  1. Marvelovky miluju, je to taková moje srdeční záležitost ;) Deadpool je naprosto dokonalej, moc jsem se u něj nasmála :D A na Civil War se strašně těším, ale jak to tak vypadá, do kina půjdu sama, protože kamarádka se kterou jsem měla jít se naštvala, protože fandím Iron Manovi a ona je stoprocentní fanynka Kapitána Ameriky :) :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jako kvůli tomu nemůžete jít spolu na film, kde budete mít oba? :D To mi tedy hlava nebere :D

      Vymazat

Komentáře jsou ověřovány pomocí kódu!
Konstruktivní kritiku přijímám s úsměvem. A pokud použijete profil "Anonymní", na konci komentáře se podepište, díky moc!