čtvrtek 31. srpna 2017

Potkáme se na Humbooku?

Prázdniny jsou u konce, ale knižní sezóna rozhodně ne. V říjnu se pro velký loňský úspěch bude konat druhý ročník festivalu young adult knížek... A určitě to zase bude pořádný humbook! Loňský ročník jsem si moc užila, především díky úžasné Rutě Sepetys, se kterou jsem měla konečně možnost se potkat.


Letos se Humbook přemístí do, doufejme, vhodnějších prostor Meet Factory. A dodávám, že v sobotu 7. října (což je super datum, taková opožděná oslavička mých čtyřiadvacátin). Aktuální ročník láká na návštěvu Anity G. Howardové (série Šepotání), Joelle Charbonneau (série Univerzita výjimečných nebo Stačí jen chtít), Jenny Han (série s Larou Jean nebo Oko za oko) a z českých autorů potom na Martina Bečana (který zrovna na podzim debutuje urban fantasy Kaziměsti), Vilmu Kadlčkovou (série Mycélium) a Ladislava Ziburu (Pěšky mezi buddhisty a komunisty, třeba).

Osobně jsem hodně váhala, jestli se na letošní Humbook podívat - co se zahraničních hostů týče, Šepotání mi přišlo spíše průměrné a setkání na stránkách s Larou Jean mi bohatě stačilo jednou. Určitě si ale nenechám ujít besedu s Láďou Ziburou - jeho knihy mě lákají už delší dobu a navíc jsem slyšela, že je to vážně sympaťák.


Mnohem víc se ale těším na doprovodný program - letos sice chybí úniková hra (ale vlastně taky dobře, minule jsme se moc nepředvedly), ale nechybí nakladatelské workshopy (pevně doufám, že stihnu všechny... Nebo alespoň dva ze tří) a i na Humbooku budou pokračovat oslavy 20. výročí Harryho Pottera. Taky mě zajímá, co budou obsahovat Humbook dílny a rozhodně si nechám vytisknout nějakou fotku z Instagrafu. Jo a večer bude afterparty, někde jsem i zahlédla, že s koncertem Debbi, to by taky mohlo být fajn.

Lístky koupíte přímo tady! Tak co, potkáme se na Humbooku? 

8 komentářů:

 1. Já nejspíš nedorazím, byť jsem původně chtěla. Program zní zajímavě, ale ne tak, abych kvůli tomu rušila jiné plány, navíc ani takhle dopředu plánovat neumím, radši. Pak se něco pokazí, změní se okolnosti a já to musím řešit a oželet.

  Ale užij si to! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdybych neměla lístek od AM, nešla bych ;) Ale takhle, když je ta možnost, proč ne... Aspoň mám důvod si konečně přečíst ty Ziburovy knížky :D

   Vymazat
 2. Pěkný článek :) Já zatím uvažuji, jestli se zúčastnit :) Program je jen samá autogramiáda, Šepotání na mě bylo moc chaotické, od Lary Jean jsem nic nečetla takže bych tam jela jen kvůli autorce Univerzity Výjimečných :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele to není úplně pravda, jsou tam čtyři sály, myslím, a zahraniční (i tuzemští) hosté jsou jen v jednom z nich, jinde je ten doprovodný program ;) Jo a Lara Jean je postava!
   Ale samozřejmě to chápu, jet tam jen kvůli jedné autorce... I když loni bych za setkání s Rutou Sepetys platila ve zlatě :D

   Vymazat
 3. Já na Humbook také pádím kvůli českému zastoupení autorů, ti mne lákají nejvíce :) U těch zahraničních nemám načteno, tak se pokusím ještě dohnat a uvidím, zda zaujmou či nikoliv.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Loni se mi moc líbilo, jak někteří lidé během přednášky Ruty Sepetys postupně odcházeli a vraceli se s knížkami :) Tak tě třeba někdo neodolatelně zaujme, i když to nestihneš načíst! :)

   Vymazat
 4. Já už mám lístek a hrozně se těším, snad se mi podaří se včas procpat na všechny besedy a worshopy.. Já se teda na Anitu těším, ale i na Joelle. Možná i víc, než na české autory, i když Ivanu Peroutkovou si asi ujít nenechám.. :D

  http://boook-planet.webnode.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivana Peroutková z programu zmizela, takže hádám, že nakonec nebude... Což mě celkem mrzí, na tu bych se taky podívala!

   Vymazat

Komentáře jsou ověřovány pomocí kódu!
Konstruktivní kritiku přijímám s úsměvem. A pokud použijete profil "Anonymní", na konci komentáře se podepište, díky moc!