sobota 21. října 2017

Moje oblíbená část dne

Kdybych měla odpovědět na otázku, která denní doba mě baví nejvíc, asi bych odpověděla, že ráno. Neznám nic hezčího, než rozbřesk a pomalu se probouzející nebe. Mám ráda, když se v průběhu rána zvedá mlha a mám ráda i ta rána, kdy je venku strašně ošklivo a mně se nechce vylézat z peřin. Jsem mnohem víc ranní tvor než noční, i když cesty domů posledním autobusem, ztichlé ulice a měkká tma, to mě taky baví.

Nejradši ale mám, když přijdu odpoledne domů z práce nebo ze školy. Převléknu se do něčeho pohodlného (miluju tepláky a legíny!), na nohy natáhnu chlupaté ponožky, vlasy se sepnu do culíku, udělám si svačinu a aspoň na půl hodinky si udělám čas jenom sama pro sebe. Mám v pokoji takové zázemíčko jako stvořené pro tyhle chvíle. Kouknu se třeba na nový díl TBBT (loni to bylo i Kosmo a pravidelně jsem po šest týdnů vyhlížela Semestr) anebo prolistuju nový Host. Na knížky v tuhle chvíli většinou nemyslím. Mám tu kromě stolku na notebook a talíře taky deku a teď už i polštář, prostě komfort na výši!


Hned na druhém místě v těch nejlepších chvílích dne jsou víkendové dny (častěji neděle), kdy nevstávám do práce, ale můžu si udělat velkou klidnou snídani. Rozložím si k tomu Divadelky nebo Téma (nebo Respekt, když ho ještě nemám dočtený), případně nějaký komiks. Často se takhle u stolu sejdeme s mamkou a to toho potom přečteme málo, protože si místo hodiny čtení hodinu povídáme. A ačkoli i o víkendu většinou vstávám po sedmé, málokdy ten skutečný den startuju dřív než po deváté.


Nedávno jsem v práci pod pultem přečetla knížku o hygge - je to teď ohromný fenomén. Já si ale svoje hygge hledám pravidelně už delší dobu. V těchhle chvílích je mi prostě dobře. Před Vánoci si rozsvěcím světýlka a celý podzim a zimu pálím svíčky ostošest. V létě si zase dělám pití do skleničky s brčkem, to mě taky baví. Nečtěte knížky o tom, jak být šťastný a spokojený, prostě buďte.


5 komentářů:

 1. Já upřímně nevím, jakou část dne mám nejradši. Mám ráda, když vstanu ráno brzo a v devět hodin už mám vyvenčeného psa, napsáno pár článků, hotové úkoly a třeba uklizeno. To ale nebývá moc často. Mám totiž zároveň ráda, když se o víkendu vyspím prostě tak, jak mé tělo potřebuje, vstanu třeba v půl deváté a pak dlouho snídám, s někým si povídám, dělám si duolingo nebo si čtu. Taky mám ráda čas jídel, protože bývá klidný. A večerní usínání, vždycky se u toho uvolním a i když mě něco trápí, brzy na to přestanu myslet. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když nevstávám do práce nebo do školy, budík si nikdy nenastavuju :) Takže taky spím tak, jak moje tělo potřebuje. V poslední době je to nicméně málokdy déle než do 7:20, nejčastěji tak do 6:50 :D Ale shodneme se na tom, že nejlepší je prostě ta domácí pohodička a klídek :)

   Vymazat
 2. Já miluju ranní klidné snídaně. Jinak jsou rána dost na prd, když máš někam brzo vstávat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jo, ale pro mě většinou brzké vstávání znamená, že budu mít volné odpoledne a/nebo večer, tak to mě uklidňuje :D

   Vymazat
 3. Taky mám ráda takové klidné chvíle, které mám jen sama pro sebe. Ale zároveň i ráda trávím chvíle klidu a pohody s manželem, třeba právě u nějakého seriálu. Asi mám raději večery, protože rána utíkají moc rychle.

  OdpovědětVymazat

Komentáře jsou ověřovány pomocí kódu!
Konstruktivní kritiku přijímám s úsměvem. A pokud použijete profil "Anonymní", na konci komentáře se podepište, díky moc!